Космічне

Температура зірок. Самі гарячі і холодні зірки

Як відомо, температура всередині дуже висока. Адже завдяки їй і запускаються термоядерні реакції. При стисненні молекулярного хмари гравітаційними силами відбувається нагрів, який при достатній масі молекул все збільшується і збільшується. Так, починається синтез гелію з водню або, простіше кажучи, народжується зірка.

Народження зірки

Незважаючи на те, що всі хмари складаються з молекул водню, вони відрізняються один від одного кількістю його частинок. У підсумку виходить різна маса протозірок. Хоча процес формування світил приблизно однаковий.

Головним чином, температура зірок підвищується при їх початкову освіту, а потім при реакціях, що відбуваються в їх ядрі. У свою чергу, тепло, вироблене в центральній частині світила, піднімається і в його верхні верстви (тобто на поверхню). А так як у різних тіл вона різна в надрах, відповідно, вона відрізняється і на поверхні.

Варто зазначити, що всередині і зовні нагрівання світила не може бути однаковим. Що цікаво, зоряна корона (зовнішня частина атмосфери) у багато разів гаряче нижніх атмосферних шарів, але, зрозуміло, ядерний жар найвищий.

Структура зірки

Від чого залежить температура зірки

В дійсності, вона обумовлюється двома основними чинниками.
По-перше, рівнем виробленої ядром енергії. За даними вчених, ядро розігрівається до 15 млн градусів. Однак випромінюється тільки тепло, отримане в результаті термоядерних реакцій. А ось енергія від гравітаційного стиснення залишається в самому центрі. Таким чином, температура поверхні зірок безпосередньо залежить від сили внутрішніх процесів, а також які елементи в них задіяні. Наприклад, якщо відбувається синтез не тільки гелій з водню, але і синтез з участю важких елементів, то і випромінювана енергія буде в рази більше. Як наслідок, поверхневий нагрів збільшиться.

А по-друге, важливе значення має площа поверхні, яка випромінює внутрішню енергію. Справа в тому, що зоряні об’єкти виробляють і в той же час віддають енергію у космічний простір. І скільки вони її віддадуть, залежить від зовнішньої оболонки, тобто від випромінюваної поверхні.

Коли у зірок розширюються зовнішні кордони, збільшується і ядро. А чим воно міцніше, тим гарячіше. Але так лише всередині, а зовні (в

Крім цього, простежується зв’язок , мас, і температур зоряних об’єктів. Приміром, чим масивніше зоряне тіло, тим вище його світність, а значить і нагрівання. Варто відзначити, що температура зірки визначає її колір. Взаємозв’язок характеристик світил відображена на діаграмі .

Діаграма Герцшпрунга – Рассела

Як видно, спектральні класи відрізняються між собою набором характеристик.

Як визначити і у чому вимірюється температура зірок

Варто відзначити, що для даної характеристики використовують ефективну величину нагретости тіла. Іншими словами, наскільки гарячий об’єкт, настільки він випромінює енергію. У випадку із зірковими тілами, їх напруження дає характеристику світності.

А ось для визначення ефективної температури зірок застосовують закон Стефана-Больцмана. Він говорить, що потужність випромінювання нагрітого тіла прямо пропорційна площі поверхні і температури четвертого ступеня.

P=σST

де σ – це постійний коефіцієнт 5,7*10-8,
S – площа, а P – випромінювана потужність.

Насправді, визначається температура зірок в Кельвінах (К). Правда, можна перевести в градуси Цельсія (С).

Які температури поверхні можуть мати зірки

За оцінкою вчених, показники окремих світил різні. Більш холодні мають теплом 2000-5000 До, середня температура (у жовтих і помаранчевих) тел становить 5000-7500 До, а гарячі представники досягають значень 7500-80000 До.

Наос (сама гаряча зірка)

Які зірки мають найнижчу температуру

Найменшу температуру поверхні зірки мають червоних кольорів. Правда, називати їх холодними не зовсім точно. Тому як їх нагретость дорівнює 2000-3000К.

Зірка Барнарда (одна із самих холодних зірок)

У якогось типу найбільша температура зірок

Як ви думаєте, яка температура поверхні найбільш гарячих зірок?
Між іншим, найбільш спекотні світила мають блакитний або білий колір. Хоча найвищий рівень у синіх. Тільки вдумайтеся, їх рівень тепла може досягати 40000К.

Отже, ми з’ясували, що температура і розміри зірок можуть бути різними. До того ж їх характеристики пов’язані між собою.
Також очевидно, що температура в центрі зірки відрізняється від температури поверхні, які вони можуть мати. Це зайвий раз доводить, що кожен небесний об’єкт унікальний. Навіть якщо одні його властивості схожі з іншими тілами, обов’язково буде відмінність в якому-небудь іншому параметрі.

Джерело: