Батькам

Порцелянові діти. Як виховують молоде покоління? “

Майже кожен рік нове покоління отримує своє прізвисько. Але, здається, мінімум кілька десятків останніх років ми старанно виховуємо ніжне і крихке порцелянове покоління.

  • З кожним роком цей процес тільки наростає. А батьки все старанніше виконують мрії і сподівання свого нащадка, роблячи його все більш примхливим і непристосованим до сучасних реалій.

Як відрізнити пустощі і виховання

Мами і тата немов змагаються в готовності виконувати будь-які сподівання нащадка. Настільки старанно, що дитина навіть не встигає зрозуміти, чи хоче він щось насправді. Це у нього вже просто є.

Це стосується не тільки і не стільки матеріальних складових потенційних потреб. Йому вже просто складно, чого йому не вистачає і хочеться, чи буде це драмгурток, кружок по

  • Мами і тата вже все це продумали за дитину і виконали.

У підсумку виходять порцелянові діти. Вони настільки ніжні і примхливі, як цей дорогий матеріал.

Передбачаючи сподівання нащадка батьки в реальності показують свою лінощі. Ми воліємо балувати дітей, а не виховувати.

Адже виховання на відміну від пустощів – складний і часто невдячний процес. Це величезна відповідальність і праця.

Без виховання, без спільної праці різних поколінь, не відбувається формування емоцій.

  • Дитині потрібен власний досвід, вміння приймати рішення. Тільки так, така складна структура, як людина, що починає працювати справно.
  • Важливі не тільки дорогі покупки і гаджети. Важливі спільні прогулянки. Потрібно викроїти вільний час, який дитина навчиться разом з мамою або бабусею співати або грати в настільні ігри.

Згадайте, іграшки, які купуємо дітям. Вони вже повністю готові до виконання ігрового сценарію.

Навіть, якщо дитина не сідає за монітор, а просто отримує цей своєрідний конструктор світу, вони не розвивають фантазію.

А тільки вміння фантазувати здатне стати основою розробки власної життєвої програми. Сучасні іграшки рідко здатні залишити слід у свідомості.

Таке проведення часу обов’язково підвищить емоційний інтелект улюбленого чада, навчить його приймати самостійні рішення, розуміючи, що від батьків можна чекати не тільки дорогі подарунки, а й покладатися на них, як на справжніх друзів і соратників.