Батькам

Правильно про серйозне, або як пояснити дитині, звідки беруться діти

На сьогоднішній день таку інформацію можна зустріти практично скрізь. Навіть у ЗМІ вони зустрічаються не так вже рідко. А як відомо, їх дивиться молодше покоління.

І тому серед молодшого покоління нерідко зустрічаються питання про те, звідки з’являються діти. І доведеться їм це рано чи пізно пояснювати.

Але ініціатива має виходити від чаду. А ось батько буде виступати відповідачем.

  • Тут дорослий може показати, що йому некомфортно вести на цю тему розмови або ж повністю задовольнити інтереси дитини.

У першій ситуації чадо може почати шукати інформацію на яке питання у ЗМІ або ж у однолітків. Що не завжди буде правдою.

Але в будь-якій віковій категорії варто пам’ятати про такі правила:

· Потрібно уточнювати, що саме хотів знати малюк. Часто збентежений батько плутається в словах і необхідної інформації чадо не отримує. Але питань виникає ще більше.

· Мова пояснень дитині повинен бути зрозумілий. При цьому варто згадати ті терміни, якими статеві органи називаються в певній сім’ї.

· Бесіду треба заздалегідь продумати. Коли дорослі бентежаться, дитина може подумати про непристойності теми.

· Можна взяти паузу, коли немає певної інформації для малюка. Теми уникати ні в якому разі не варто. А от сказати про те, що відповідь потрібно ретельно обміркувати, все ж варто.

· Для отримання важливих відомостей молодше покоління звертається за допомогою до старшого. Відповідь має бути коротким, але максимально інформативним.

Коли краще вести розмову

Починати подібні розмови варто після того, як до них був проявлений інтерес у дитини. Але при цьому рекомендується враховувати вікову категорію.

У віці від 3 до 4 років дитину цікавлять питання про статеві відмінності.

Тут варто все досконально продумати. Але так як інтерес швидкоплинний, потрібно розповідати по суті і коротко.

  • Простий характер носять пояснення з приводу появи дітей у вікового покоління від 5 до 7. Найбільш підходящим буде відповідь, що з’явилося чадо з животика, а туди вона потрапила внаслідок любові батьків.
  • Для 8 – 10 років відповідь має бути максимально аргументований. Для такого випадку краще всього скористатися спеціально призначеними книгами. Їх велика різноманітність.
  • А от після 11 років вже треба почати відкрито говорити про інтим.
  • А коли виповниться 14, потрібно задуматися і про контрацепцію, так як часто заняття любов’ю в цьому віці вже актуальні.