Батькам

День зниклих дітей: як вберегти дитину від страшної долі

Символ цього дня, який у міжнародному форматі відзначається вже два десятиліття, – синя незабудка. Квітка має служити нагадуванням про існуючу у всьому світі проблему втрачених дітей.

Дата 25 травня має історичну основу: у цей день в 1979 році в США пропав, повертаючись зі школи, шестирічний хлопчик, дитину довго шукали, але так і не знайшли.

Пізніше ця трагедія лягла в основу створення Міжнародного центру пошуку зниклих дітей, за ініціативою якого вперше в 2001 році відзначили цей день. Наша країна приєдналася до традиції в 2012 році.

Шукають рятувальники, поліція шукає.

  • Система пошуку загублених дітей заснована на взаємодії правоохоронних органів і добровольців.
  • Крім «Лізи Алерт» в регіонах діє чимало волонтерських рухів, у разі необхідності до рятувальної операції залучаються численні земляки.

Але фінал колективного пошуку далеко не завжди буває щасливим. Головний фактор успіху – час, співробітники правоохоронних органів закликають батьків і працівників дитячих будинків без зволікання звертатися в поліцію, як тільки виявили відсутність дитини.

Найшвидший спосіб – зателефонувати на телефон 112.

З серпня позаминулого року діє закон про пошук загублених дітей з геолокації гаджетів. Тепер за заявою сім’ї поліцейським дозволено доступ до мобільника або планшета неповнолітнього.

Якою б не була конкретна історія зникнення маленької людини, всі, хто причетний до теми, переконані: першопричина – недостатню увагу батьків.

Ніхто краще за них не може забезпечити безпеку дитини, вберегти його від біди.