Батькам

Як допомогти дитині з англійською, якщо сам не дуже добре його знаєш: 5 способів

Займатися з дитиною англійською, не володіючи мовою, все одно, що вчити його, приміром, серфінгу, якщо сам жодного разу не стояв на дошці. Тобто задум спочатку не найкраща.

  • Але це не означає, що допомогти ніяк не можна і треба звертатися до репетитора. Ось 5 способів «підтягнути» дитини з англійської самостійно.

YouTube-канали

На YouTube (і не тільки там) є різні канали для вивчення англійської мови. Особливо багато дитячих зі всілякими мультфільмами, піснями, рифмовками, починаючи з вивчення алфавіту і постановки вимови і закінчуючи поясненням граматичних правил.

Контент настільки різний, що обов’язково знайдеться те, що сподобається малюкові і буде йому зрозуміло.

Книги англійською

Самі по собі книги не навчать іноземної мови. Дитина має хоча б трохи вміти читати. Тоді книга іноземною мовою – відмінний спосіб розширити лексичний запас.

  • Для дитини підійдуть адаптовані книги рівня Beginner або Elementary, найкраще з аудиоприложением, щоб чути, як правильно вимовляти слова.

В кінці майже завжди є словничок або список слів для вивчення.

  • Є також книги з вправами на розуміння тексту, запам’ятовування і тренування слів або граматичних правил. Вибір величезний.

Мобільні додатки і онлайн-платформи

Навчання англійської в більшості додатків побудовано у формі гри, квесту, незвичайних вправ (склади картинки, знайди предмет тощо).

Уроки зазвичай розраховані на 15-30 хвилин, так що дитина не пересидить у гаджеті.

Є також онлайн-платформи для вивчення іноземної мови.

  • Наприклад, спеціально для учнів створили платформу Вчи.ру, де в ігровій формі вивчається шкільна програма.

Самовчитель з англійської мови

Самоучитель – це той же підручник, але розрахований на те, що дитина буде вчитися самостійно. Тобто там всі завдання докладно розбираються, пояснюються і ілюструються.

  • З нуля вивчити мову по самовчителю важко, але якщо дитина вже вчить іноземну мову в школі, то з додатковим підручником цілком впорається сам.

Онлайн-спільноти

Боятися їх не варто, тому що в спільнотах спілкуються люди з різним рівнем володіння мови.

Найвідоміший сайт – Italki. Там спілкуються не тільки дорослі, але і діти.

Заняття платні, але в рази менше, ніж з репетитором.

  • Якщо дитина достатньо володіє англійською, то можна позайматися з носієм мови (вони, щоправда, дорожче, т. к. на англійську великий попит).

Успіх у вивченні іноземної мови насправді залежить не від того, що хтось може або не може навчити, а від бажання самої дитини навчитися.

Тому допомога батьків полягає насамперед у тому, щоб захопити дитину і підтримати його починання. Тоді він без проблем вивчить англійську мову.