Зарядка

Мистецтво бути у формі. Що таке фітнес, і як його робити

Але є і специфіка тайчи як фітнесу. Вона в тому, що в тайчи дві форми – внутрішня і зовнішня. А в звичайному, загальноприйнятому фітнесі всього одна форма.

Чим гарний невидимий поручень? Тим, що ти носиш його з собою. Потрібен поручень – дістав з голови і сперся. Можеш забрати його назад у голову. А можеш залишити. Все одно вінневидимий, і нікому не заважає.

Або ось. У цьому ролику пояснюю як пробити ніс. Але не з допомогою дихальної гімнастики. Або заливки в ніс морської води. А з допомогою неіснуючої третьої ніздрі

Адже що таке третя ніздря? Та це внутрішня форма в чистому вигляді. Чим вона хороша? Тим, що моментально пробиває ніс. Згадав – пробив. А морську воду треба ще пошукати. Так і свіжа чи вона?

Причому це не фокус. Це буває важливо, якщо стоїть завдання оздоровити суглоб. Адже якщо хрящі стерті, то гонкою за зовнішньою формою можна ще більше сточити їх. А внутрішня форма, якщо її зрозуміти і освоїти, може стати каталізатором глибинних процесів. У тому числі, таких як регенерація хрящової тканини.

Нагадаю ще раз, що був поставлений мені до 30 років. Але я зумів запустити процеси регенерації, хоч і не знав спочатку, як це робити, і бився в цьому сенсі “головою об стіну”.

Це були приклади внутрішніх форм. Але навіть зовнішню форму можна розуміти двояко. Для кого-то зовнішня форма це деяке ідеальне лекало, описане в підручниках з фізкультури. Для кого-то зовнішня форма – це його власне тіло і геометрія рухів. Хто правий? Праві – обидва. І те й інше – форма.

Бути у формі означає, по-перше, не вивалюватися з своїх розмірів (у тому числі, суконь, штанів і костюмів). І по-друге, прагнути до певного ідеалу форми. Фітнес не поганий і в тому, і в іншому.

Але якщо ми з вами об’єднаємося, то в рамках японського вчення про безперервному підвищенні якості всього і вся, можемо спробувати витягнути фітнес до рівня високого мистецтва. Такого, haute couture рухових практик.