Психологія

Як стати впевненою в собі?

Найчастіше ми можемо розпізнати невпевненого в собі людину з перших хвилин знайомства. Але що робити, якщо ви самі зіткнулися з цією проблемою? Як побороти невпевненість в собі і чи це можливо? Давайте розбиратися!

Ви боїтеся приймати самостійні рішення з-за того, що впевнені: ви не можете зробити нічого путнього. Вам ніяково чути компліменти на свою адресу, оскільки вважаєте, що не володіють ніякими помітними перевагами. Ви уникаєте уваги до своєї персони, головний ваш страх – це опинитися під прицілом сотень спрямованих на вас поглядів. Ви готові миритися з незручностями, лише б уникнути якихось змін у своєму житті.

Дізналися в цьому потрете себе? На жаль, це означає тільки одне: ви невпевнена в собі особистість, яка, швидше за все, жахливо страждає від такого стану справ. Адже невіра в себе, заперечення наявності у себе достоїнств і прагнення змішатися з натовпом напевно сильно ускладнюють вам життя. І якщо до кар’єрним невдач можна ставитися по-філософськи, то все, що пов’язано з особистим життям, стосунками, дуже важливо для кожної жінки.

Родом з дитинства

Звичайно, невпевненість, як і багато інші наші комплекси, формується в дитинстві. Якщо у вас були надто суворі батьки, якщо вони знецінювали ваші успіхи, якщо ви чули на свою сторону тільки критику і ні слова похвали – немає нічого дивного, що впевненості в собі вам не вистачає. Але хороша новина в тому, що доросла людина цілком здатний впоратися з цим комплексом. Звичайно, для цього доведеться напружитися і багато що змінити в собі. Усвідомлення того факту, що ваша невпевненість буквально руйнує ваше життя – перший крок на цьому шляху. Другий крок – це розробка плану того, як можна змінити себе. Це можна зробити самостійно, а якщо не виходить – взяти консультацію у психолога, який напевно підкаже, в чому корінь проблеми і що з цим робити. Ви готові взяти своє майбутнє в свої руки? Тоді почнемо!

5 табу, які треба запам’ятати

Спробуйте зробити так, щоб ці навички виробилися у вас до автоматизму. Спочатку треба буде уважно стежити за своєю поведінкою і пересилювати себе. Але з часом у вас виробиться звичка не поступати наступним чином:

  • Не говорити про свої недоліки вголос;
  • Не відмовлятися приймати подарунки і компліменти;
  • Не погоджуватися робити те, що вам не подобається;
  • Не виправдовувати людей, які зробили вам боляче;
  • Не згадувати про своїх провалах через добу після них.

А тепер пройдемося по списку того, що, навпаки, треба робити.

Помічайте свої достоїнства

У кожної людини, навіть самого скромного і сором’язливого, є сильні сторони. Хтось чудово шиє, хтось вміє заощаджувати гроші, хтось- чудово розбирається в акваріумних рибок. Напевно і у вас є переваги, просто ви звикли їх не помічати. Саме час витягнути їх на поверхню! Складіть список якостей і навичок, якими ви можете пишатися. Якщо не можете пригадати їх, розпитайте людей, які вас знають і відносяться до вас добре. Ви можете сильно здивуватися, дізнавшись, як багато у вас доброго! Така «ревізія» дозволить вам зрозуміти власну цінність, усвідомити той факт, що ви – унікальна особистість.

Хваліть себе

Не варто чекати компліментів від оточуючих, якщо ви самі не вірите в те, що їх заслуговуєте. Тому почніть хвалити себе самостійно. За всі гарні і правильні вчинки, за відмінний зовнішній вигляд або здібності. Можете кожен вечір перед сном перераховувати в пам’яті все, що ви сьогодні зробили добре, вчинки, за які ви можете себе похвалити. Є ще одна хороша практика – збирати «скриньку своїх досягнень». Знайдіть симпатичну коробочку і кладіть в неї всякий раз, коли ви зробите щось добре, якусь дрібну дрібничку: красиву гудзик, черепашку, камінчик. Час від часу перебирайте вміст цієї скриньки, особливо в ті моменти, коли впевненість у собі буде давати збій.

Створіть «легенду свого бренду»

Знаєте, як роблять маркетологи, щоб презентувати свій товар у вигідному світлі, зробити його привабливим для споживачів? Вони створюють «легенду бренду» – історію, в якій розповідається про його позитивних якостях і про те, що він неодмінно потрібен кожному. Чому б не використовувати цей прийом для підвищення власної самооцінки?

Уявіть, що перед вами стоїть співрозмовник і ваше завдання – розповісти про себе. Що б ви йому розповіли? Напевно ваш розповідь про те, що ви невдаха, нічого не можете і нічого з себе не уявляєте не додасть вам балів в його очах. А от якщо ви розкажете, як ви добре навчалися або займалися спортом, які цілі ви вже досягли і які перед собою поставили, що ви вмієте красиво одягатися і слідкуйте за своєю шкірою – таку розповідь явно розташує до вас! Буквально Можете записати свою розповідь і перечитувати його час від часу. Особливо перед важливою зустріччю.

Увагу на тіло

Тіло – це теж частина вас, тому так важливо проявляти про нього турботу, доглядати за собою і стежити за своїм зовнішнім виглядом. Пренебрегающая зовнішністю жінка як би говорить собі: «Я не стою того, щоб одягатися красиво і ходити в салон краси! » Але коли ви починаєте проявляти любов до свого тіла, ви мимоволі переносите її і на своє внутрішнє «я».

Другий важливий момент, пов’язаний з тілом – це вміння ним володіти, буквально – спритність рухів, відчуття своїх м’язів, свого фізичного «я». Коли ви знаєте, що вмієте танцювати (бо ходити на танці), ви не будете боятися зробити незручне рух. Коли ви відчуваєте свої м’язи (тому що займаєтеся фітнесом) ви навряд чи незграбно впадете з-за того, що не втримали баланс. Крім цього, фізичні вправи відмінно заряджають енергією і позитивом.

Вчіться спілкуватися

Спілкування – це навик, яким можна оволодіти, як і будь-яким іншим: навчитися писати, рахувати, стрибати на скакалці. Секретів успішної комунікації безліч, ви можете знайти масу літератури з цього приводу або записатися на спеціальні курси. Коли ви будете впевнені в своїх здібностях правильно висловлювати свою думку, логічно та красиво говорити, ви напевно станете більш впевненою.