Успіх

Як швидко позбавитися від гикавки

Думаю, багато хто стикався з тим, що в самий невідповідний час Вас наздогнала гикавка. Але як же тоді швидко позбутися від гикавки?

Сьогодні ми підібрали для Вас поради експертів, як вести себе, якщо виникла незручна ситуація з гикавкою.

Причина виникнення гикавки

Для початку давайте розберемося, у чому причина виникнення гикавки. Лікарі пояснюють, що механізми запуску гикавки не вивчені в повній мірі.

Наприклад, мимовільне скорочення діафрагми може виникнути на фоні стресу або ж від переїдання. Також іноді зустрічаються випадки виникнення гикавки від переохолодження організму.

Для боротьби з гикавкою існує кілька методів:

Метод 1. Натисніть на корінь язика

За словами лікарів, даний спосіб найшвидший. Щоб правильно виконати вправу, спочатку дотягніться до основи мови і щільно натисніть на нього. Таким чином, Ви викличете невеликий спазм стравоходу, і гикавка може пройти.

Метод 2. З’їжте що-то з різким смаком

Якщо перший спосіб Вам не допоміг, то спробуйте з’їсти щось кисле або солодке. Наприклад, шматочок лимона або ложку цукру. Іноді можна з’їсти гостре, якщо немає протипоказань.

Лікарі пояснюють, що в момент попадання їжі в шлунок, з різким смаком, активно виділяється шлунковий сік, здатний відвернути організм від гикавки.

Метод 3. Випийте склянку води

Цей спосіб досить старовинний, але не завжди ефективний.

Якщо ви хочете спробувати, то лікарі рекомендують випити 100 мл води або інший будь-якої рідини. Схема така – робіть по 5 невеликих ковтків (тільки коли немає нападів гикавки), а потім 5 великих ковтків, заглушають гикавку.