Психологія

Спіймала чоловіка на листуванні з іншою жінкою: як діяти, зберегти спокій та знайти шляхи до вирішення проблеми у стосунках

Ні один раз у своїй практиці я стикався з такою ситуацією, коли клієнтка скаржилася на свого чоловіка, який листується з іншою жінкою. Чому так відбувається? Давайте розбиратися! На жаль, ця ситуація зустрічається не так вже і рідко. Випадково зазирнувши на екран його комп’ютера або телефон, ви раптом виявляєте, що він мило спілкується з якоюсь сторонньою жінкою. Іноді вміст цих повідомлень настільки фривольно, що ваш перший порив – влаштувати грандіозний скандал і, зібравши його валізи, виставити його за двері.

Головна порада: ніколи не приймайте важливих рішень у такому стані! Як би ви не надійшли, ваші вчинки мають бути продиктовані не емоціями, а логікою і розумом. Тому почекайте трохи, поки лють пройде, і задайте собі кілька дуже простих питань.

Чи варто з ним заводити розмову про це?

Будьте готові почути у відповідь гору брехні і побачити його «чесний» і прямий погляд. Чоловік, швидше за все, не зізнається в тому, що він захоплений іншою жінкою. І це хороший знак. Це означає, що він не готовий порвати з вами відносини і переметнутися до неї. А якщо готовий? Прорахуйте всі варіанти розвитку ситуації, навіть самий неприємний, коли він сміливо заявить вам в обличчя, що йде від вас до любові всього свого життя. Ви до цього готові? Якщо так – починайте влаштовувати розбір польотів. Якщо ж ні, почекати з відвертою розмовою.

Навіщо він це робить?

Звичайно, слова про нудьгу і «від нічого робити» – це не зовсім правда. Вірніше, зовсім неправда. А правда в тому, що він отримує від спілкування з іншою жінкою те, чого не отримує від вас. Це можуть бути дуже різні речі: захоплення, задоволення, інтерес, дружнє участь і так далі. Можливо, вона будить його сексуальні фантазії, ті самі, які він не може реалізувати з вами. Якщо ви хочете зберегти союз, задайте собі наступні питання:

Чого йому не вистачає?

Постарайтеся максимально чесно спитати саму себе:

  • Чи Все гаразд у ваших стосунках?
  • Ви дійсно цікавитесь життям свого чоловіка за межами вашої квартири? Наприклад, як добре ви знаєте його робочі проблеми, те, чим він захоплюється, які фільми дивиться і які книги читає?
  • Чи є між вами довіру? Якщо у нього трапляється щось надзвичайне, може він з вами це обговорити?
  • Наскільки однакові ваші цінності, погляди на життя, світогляд? Можливо, він прекрасно знає, що обговорювати з вами якусь тему небезпечно (тому що ви просто не зрозумієте, що його гризе), тому-то він і знаходить собі інших співрозмовників.
  • Все у вас добре в сексуальному плані? Чи справді ви обидва задоволені інтимною стороною ваших відносин?

Як правильно вчинити?

Той запитання зі списку, який ви дали негативну відповідь і може слугувати відповіддю на питання, навіщо він листується зі сторонньою жінкою. Постарайтеся виправити ситуацію, зробити так, щоб ваш улюблений отримав від вас те, що він змушений зараз отримувати на стороні. Почніть більш уважно ставитися до його потреб і, може бути, він припинить спілкуватися з іншого. Поговорити з ним – теж хороший варіант, але не про те, що ви знайшли його листування, а про ваші з ним стосунки.

Наприклад, сказати щось на кшталт: «Я відчуваю, що в наших стосунках щось не ладиться» або: «Мені здається, що нам треба частіше бути разом», або: «Мені хотілося б, щоб ти більше розповідав мені про свою роботу (друзів)». Будь-який його відповідь багато розповість вам про те, як він бачить ваші відносини. Якщо він виявить бажання що-то в них змінити, щоб ви стали ближче один одному, шанси зберегти союз великі. Але якщо він поставиться до ваших слів байдуже, якщо скаже, що його все влаштовує і так, можливо, проблема серйозніша, ніж здавалося спочатку. Може бути, варто звернутися за консультацією до психолога, щоб зрозуміти, як варто діяти далі.