Зарядка

Трицепс в подтягиваниях і тягах – нюанси функціональної анатомії. Чому фулбоди завжди краще спліта

Для проформи і щоб закрити тему, розпочату заміткою , вирішив написати ще й цю. Одно бере участь біцепс в жимі лежачи, так і трицепс бере участь у подтягиваниях і тягах до живота. Точніше, на відміну від біцепса, бере участь у згинанні в плечовому суглобі обома своїми головками, в розгинанні і приведення в плечовому суглобі бере участь тільки одна з трьох головок трицепса, а саме – довга, двухсуставная головка (короткі медіальна і латеральна головки односуглобові і діють тільки на ліктьовий суглоб, розгинаючи його), яка починається від подсуставного горбка лопатки і прикріплюється до загального сухожиль для всіх трьох головок трицепса. Таким чином, довга голівка трицепса бере участь у розгинанні і приведення плечової кістки, діючи спільно (що є синергістом) з найширшою, задньою частиною дельтоподібного і круглої м’язами.

Хоча довга голівка трицепса в подтягиваниях і тягах виконує динамічну роботу – будучи повноцінним синергістом в розгинанні і приведення плечової кістки, однак, подібно біцепсів є в жимі лежачи, все ж її головна робота – в стабілізації плечового суглоба, притисненні суглобових поверхонь (утворює в цьому плані взаємозалежну функціональну пару з найширшою м’язом). А основну роботу по амплітудному силового розгинанню/приведення плечових кісток плечових суглобах роблять широкі, круглі, і задні частини дельт (природно, спільно з ромбовидними і трапецієподібними, але стаття не про це).

У більшості випадків робота трицепса в подтягиваниях тягах і ніяк не відчувається, але, також, як і з біцепсом в жимі лежачи, індивідуально бувають випадки, коли трицепс може забиватися” в подтягиваниях або, більш того, травмуватися – все це пояснює вищенаведений екскурс у функціональну анатомію. Щоб зменшити задіяність трицепса в подтягиваниях, потрібно не розслаблятися повністю в нижній точці і підібрати оптимальну для себе ширину хвата, при якій надмірне напруження трицепса перестане відчуватися (стаття в допомогу). А також, як завжди після навантаження, корисна розтяжка (якщо немає травми):

Всі м’язи взаємозалежні функціонально та анатомічно, будучи агоністами, синергістами або антагоністами, причому не завжди очевидно які ким доводяться один одному в тих чи інших рухах (точніше, очевидно тільки для тих, хто вивчав функціональну анатомію). В т. ч. тому спліти (за винятком схеми верх-низ) в аматорських тренуваннях без стероїдів менш ефективні для загального набору сили і маси, ніж фулбоди. Крім того, що навантаження на м’язи / частини м’язів неминуче буде “перетинатися” на тренуваннях навіть, здавалося б, “чистих” антагоністів, при будь-якому спліті відновлення і сверхвосстановленіе м’язів між навантаженнями неминуче виявляється зім’ятим і нераціональним (з кількох причин, які не буду приводити в рамках даної статті, так як вона не про це – про спліт і фулбоди до слова довелося). Це може бути меншим злом на високому рівні тренованості (рівні робочих ваг), але абсолютно необгрунтовано на початковому і середньому.

Хоча цією статтею я ставлю крапку в спробах оживити канал (т. к. стало очевидно: що померло – то померло), тим не менш якщо стаття була цікава і/або корисна, не забудьте поставити лайк. Всі публікації – тільки науково вивірена теорія і перевірена автором практика.