Краса та догляд за тілом

Проста і комфортна поза для розслаблення в кінці дня: коли ваше тіло втомилося і потребує комфорту

Свята і новий рік: досить метушлива пора, особливо для жінок та до кінця дня фізичне тіло не може витримувати: ти втомлюєшся, знаходишся в напрузі і постійному стресі, нічого не встигаєш, спина вирішила нагадати про себе і ніякого святкового настрій вже і немає. Тому, так важливо відпочивати, тільки не сидячи на стільці, а сидячи на підлозі. Я спробувала багато подібних поз, так як довго на стільці сидіти вдома мені важко і знайшла саму комфортну в йозі, що не вимагає супер-розтяжки і вміння. А назва цієї позі “сукхасана”, яка перекладається, як “зручне положення тіла”. Давайте ж про неї поговоримо

Пози лотоса, полулотоса, сейдза – це звичайно все чудово, але досить непросто, особливо для початківця людини і більше стомлює, ніж розслабляє і приносить відчуття комфорту. Тому доводиться шукати щось простіше, особливо, коли сил до кінця дня залишається не дуже багато і потрібно швидко розслабитися і відпочити. Я зізнаюся, що до кінця року мене долає лінь (особливо в тренуваннях) і я перебуваю в пошуку “простіші”, тому і роблю цю позу набагато частіше. Так і ви, я просто впевнена, що знайомі з таким положенням тіла, адже інакше ця поза називається “по-турецьки”. Та перш за все вона хороша тим, що зменшує навантаження на спину, так як навіть вчені встановили, що на стільці остання ніяк не відпочиває, а тільки напружується і нічого хорошого від стільця при довгому “сидінні” чекати не доводиться. Тому в хід йдуть ось такі асани в йозі. Що ще ми можемо отримати:

  • Розслаблення фізичного тіла, зменшення втоми і напруги
  • Підвищення рухливості ніг і зменшення втоми останніх, так як передноворічна “біганина” то ще розвага
  • Покращує травлення (що теж дуже добре)
  • Активує малий таз, коли на стільці відбувається зворотне

Але друзі, не будемо забувати, що при наявності складних проблем будь-йога, фітнес і зарядка повинна обсудиться з фахівцем, якщо це потрібно і необхідно. Завжди про це потрібно пам’ятати.

Як робити “комфортну позу для розслаблення”:

Щоб зробити вправу заздалегідь візьміть невелику подушечку на якій будете сидіти, або для м’якості постеліть плед.

  • Сідаємо на підлогу прямо, ноги витягаємо вперед
  • Праву ногу згинаємо і підтягуємо до себе, як можна ближче (як вийде у вас)
  • Ліву ногу згинаємо і підтягуємо до себе так, щоб вона була хрест-навхрест правою
  • Розслабтеся, опустіть руки передаються майбутнім поколінням, і останні не напружуйте
  • Сидимо прямо, рівно, маківкою тягнемося вгору (до неба)

Проводимо в позі від 30-40 секунд до 3 хвилин. Після чого можна встати і походити. Я зазвичай 3 хвилинами не обмежуюся і роблю все півгодини, але пам’ятайте – що важлива звичка і практика.