Природа

Особливості посадки цибулі восени — як я все роблю правильно, щоб він був сильним і здоровим

Підзимовий цибулю висаджують восени для економії часу і отримання раннього врожаю. Для зимової посадки підходить холодостійкі сорти Радар, Даниловський, Еллан, Золотничок, Стурон.

Які умови необхідні цибулі-севку при осінній посадці

Щоб цибуля провів зиму добре, треба дотримуватися рекомендацій щодо термінів і умов висадки. Сіянка зазвичай садять за місяць до падіння температури повітря до 0. Верхній шар землі має бути температурою 3-4 градуси. При посадці повинна стояти суха і сонячна погода.

Підготовка садивного матеріалу

Цибулини потрібно ретельно відібрати, не допускаючи до посадки висохлі і гнилі екземпляри. У першій групі сировини повинні бути цибулини діаметром 1-1,5 см, а у другій – діаметром 1,5-3 см.

Як вибрати підходяще місце

Територія повинна відповідати таким вимогам:

  • Попадання променів сонця.
  • Хороша провітрюваність.
  • Відмінна освітленість.
  • Відсутність застою води.
  • Помірна вологоємність грунту.

Між борозенками цибулин відстань має бути близько 20 див. роблять Борозенки глибиною 3 див. Цибулини встановлюють в них, трохи заглиблюючи в грунт.

Як доглядати за озимим цибулею

Після висадки цибулі його не чіпають до весни. Подальші роботи виконуються по мірі зростання овоча. Розпушування ґрунту здійснюється регулярно після поливу або дощу.

Підгодівля

Якщо грунт родюча, то внесення підгодівлі не потрібно. Однак потрібно пам’ятати: талі води вимивають корисні речовини з землі. У квітні для активізації росту в грунт рекомендується вносити розчин з рівних частин пташиного посліду і коров’яку. Добриво розводиться 10 літрами води на 1 л суміші. Грунт потрібно поливати рівномірно.

Після підгодівлі грунт слід покрити поліетиленовою плівкою з обох сторін зафіксувати цеглою. Коли з’являться сходи, плівку потрібно прибрати. Другу підгодівлю роблять в середині травня. Рекомендовано вносити 1 велику ложку нітрофоски на 1 квадратний метр землі.

На початку літа під час активного росту цибулин потрібно в землю внести сульфат калію і суперфосфат в рівних кількостях.

Полив і обробка

Овоч не можна поливати після осінньої посадки, оскільки вода стимулює зростання, а це загрожує загибеллю рослини. Цибулю поливають тільки навесні, коли грунт буде сухим після талої води. Це роблять один раз в шість днів, якщо немає дощу. Щоб цибуля отримував потрібний об’єм вологи, рекомендується рясний полив – 30 літрів на 1 квадратний метр.

Воду потрібно вносити не під коріння, а в міжряддя. У цьому випадку рослини самі візьмуть потрібний об’єм рідини.

За два тижні до збирання врожаю слід припинити поливати цибулю.

«Фітоспорин» є відмінним препаратом, який можна використовувати в профілактичних цілях. Якщо на рослині є ознака пероноспорозу, то їх потрібно обприскати розчином бордоської рідини (1 %) і розчином хлороокису міді (0,5 %). Слід виконувати обробку щотижня при природних опадах і 1 раз у 14 днів в суху погоду.