Космічне

Ніж падаюча зірка є насправді

Як виглядає падаюча зірка? Багато часто запитують, чому зірки падають. Причому задаватися цим питанням почали ще в самі . В той час, люди мало знали про космос і пристрої . Тому багатьом небесним явищам приписували міфічну, неіснуючу силу і різні причини виникнення.

Наприклад, раніше і навіть до цих пір багато хто вірили, що падаюча зірка може виконати бажання. Звичайно, важливо помітити цей момент і встигнути загадати бажання.

Насправді, немає жодного світила впав або звалився з неба. Як взагалі може впасти зірка? Та ніяк.

Для початку, згадаємо . Це гігантський газовий куля, розпечений і утримуваний у стані рівноваги завдяки силам власної гравітації і внутрішнього тиску. Простіше кажучи, зоряне тіло сама себе контролює і тримає в просторі. Як відомо, світила мають власний рух, але воно не передбачає різке зміна положення під .

Що таке падаюча зірка

Зрозуміло, ніхто не заперечує, що інколи, дивлячись на нічне небо, ми бачимо світло падаючих зірок. Однак це випромінювання відбувається зовсім не від них.

Насправді, ми бачимо на небі світло від інших космічних об’єктів. Найчастіше це метеоритів і астероїдів, потоки метеорів або комет. Більш того, в більшості випадків це лише частинки цих тел.

Головним чином їх падіння виглядає як падаюча зірка, бо вони теж світяться. Якщо точніше, то не вони є джерелом світла. Він виникає в той час, коли ці об’єкти або їх частини потрапляють в атмосферу. Власне кажучи, все, що долітає до оболонки земної поверхні згорає. В результаті ми бачимо світ, який дуже схожий на зоряне світіння.

Тобто сяйво і блиск різних небесних тіл виглядає як падаюча зірка, виходить зовсім не від зоряних об’єктів.

Коли падаюча зірка не одна

Іноді ми можемо спостерігати так званий зорепад. Бо в атмосферу потрапляє не одиничний об’єкт, а цілі групи космічних тел. Як виявилося, таке явище називають зоряними дощами. Насправді, це відбувається в той час, коли орбіта перетинається з метеорними потоками, які рухаються по певній траєкторії і в певний час. Тобто кожен метеор потрапляє в земну атмосферу, згорає, а ми вважаємо, що цей світ випускає падаюча зірка. А раз їх так багато, ми звичайно ж, з надією закривши очі, загадуємо свої найпотаємніші бажання.

Між іншим, доволі часто світло падаючих зірок або, як ми вже з’ясували, інших астрономічних тіл, має певний вектор. Простіше кажучи, спрямований певної прямої. Адже падаючий об’єкт, що потрапив в атмосферу, згорає. Але із-за високої швидкості, сили тяжіння і сили земного тяжіння слід по своєму, так би мовити, маршрутом. Однак не досягає поверхні . А в небі його видимий рух слід як би по прямій.

Що цікаво, люди люблять все ускладнювати або, навпаки, спрощувати настільки, що часом диву даєшся. Ми придумали зорепад, хоча його по суті не існує. І хоча змогли вивчити якісь процеси, але сила нашої віри ніби закриває нам очі і туманит мозок на них. А може бути, нам дійсно так простіше? Ми наділяємо зірки містичною силою і віримо в нездійсненні бажання. А ця сама віра, настільки сильна, що мрії то збуваються!