Природа

Прості та ефективні способи обробки цибулі-сіянки перед зимовою посадкою — завжди вдаюся до них і отримую відмінні результати

Невід’ємною частиною раціону людини є цибуля. Він містить багато вітамінів і знищує бактерії. Хочу поділитися своїм досвідом у посадці цього овоча на зиму: який сорт підійде, як правильно обробити насіння та ґрунт.

Посадка цибулі у відкритий грунт

Який сорт придатний для зимової посадки

З морозами впорається далеко не кожен сорт цибулі. Я зробив добірку найбільш поширених, серед яких є і теплолюбні:

Вибираючи посадковий матеріал, необхідно враховувати кліматичні умови. Новачкам раджу висадити кілька сортів, щоб досвідченим шляхом підібрати відповідний варіант для вашого клімату.

Потрібно проводити обробку насіння перед посадкою

Від підготовки насіння до посадки залежить, наскільки високий врожай і якість виріс лука. Далі, я детально розповім, як проводити обробку сіянки та чи потрібно взагалі це робити.

Цибулю-сіянку перед обробкою

Напевно всі знають, якщо цибулю йде в стрілку, то зменшується його врожайність і терміни зберігання. Щоб цього уникнути, потрібно своєчасно висаджувати овоч і правильно проводити підбір та обробку насіння. До того ж оброблений посадковий матеріал не загниє і буде краще рости.

Варіанти обробки

Я знаю кілька варіантів обробки сіянки:

  1. Термальний. Оброблені таким чином насіння пробуджуються до посадки під впливом тепла. Сіянка повільно прогрівають при температурі +24-28 °С протягом 14-21 днів. При збільшенні температури до +35 °С час витримки зменшують до 10-11 днів. На заключному етапі насіння гріють 10-12 годин при +40 °С.

Якщо час вже піджимає, то можна екстрено пробудити насіння, зануривши їх на 10-15 хвилин у воду з температурою +40-45 °С, а потім на такий же час у холодну воду.

  1. Сольовий або содовий розчин. Цей економічний спосіб обробки насіння дозволяє уникнути зараження овоча грибковими захворюваннями і нематодою. В 1 літрі води розчинити 1 ст. ложку солі або соди і поміщають туди матеріал для посадки на 10-20 хвилин.
  2. Мідний купорос або розчин марганцю необхідний для знезараження цибулі-сіянки та запобігання появи на ньому грибкових інфекцій. Розчини готуються наступним чином:

Підготовка грунту і висаджування

Перед висаджуванням сіянки грунт потрібно удобрити. Я використовую мінеральні добрива, оскільки їх можна вносити під час висадки рослини. Підгодівлю я купую в магазині або готую самостійно.

Підготуйте грунт перед садінням

Частіше використовую сольовий розчин (10 л води + 3 ст. ложки солі) з додаванням 1,5 кг листя папороті, яким поливаю ділянку. Висаджую насіння через 2-3 доби після висихання ґрунту. Також відмінним добривом є деревна зола, 1,5 кг якій розчиняють у відрі з водою. Цей розчин вноситься в грунт для збагачення її живильними речовинами.

Щоб в результаті отримати міцні і здорові цибулини і зібрати хороший урожай, я рекомендую дотримуватися основних правил догляду за рослиною: правильно вибрати насіння, обробити їх перед посадкою, а в подальшому своєчасно поливати, прополювати, обробляти від шкідників, проводити профілактичні заходи по запобіганню захворювань.

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Читайте також: