Вирощування квітів

Перевірені секрети упаковки рослин для поштових відправлень і анонс новорічної лотереї!

Самі знаєте, яким цей рік був у нас всіх. У мене під кінець тривають великі і дрібні неприємності і проблеми, які викликають тривогу і псують передноворічний настрій. Я подумала, що не в мене одного так, і вирішила влаштувати передноворічну лотерею, щоб підвищити настрій і собі і вам. Навіть вже купила для неї частину призів ( природно, це були рослини))).

Але раптом подумала, що читачі у мене з усієї країни, а я не маю ніякого досвіду пересилання рослин і злякалася, що новорічний сюрприз може бути зіпсований. Тоді я попросила допомоги у друзів каналу, які мають великий досвід пересилання рослин, і вони люб’язно погодилися надати мені для призів свої подарункові сертифікати на рослини, які зможуть відправити самі, а команда розплідника навіть поділилася зі мною своїми перевіреними секретами упаковки! Я дуже цьому рада, бо збиралася зробити ще деякі особисті новорічні подарунки з рослинами зі свого саду і взагалі, це питання для мене дуже актуальне

Здрастуйте, дорогі квітникарі. До Нового Року залишилося зовсім мало часу, а ще стільки всього треба встигнути. Впевнені, у вас вже святковий настрій, але свята багато не буває, тому ми з Анею вирішили зробити вам подарунок і розіграти подарунковий сертифікат на суму 3000 р. Переможець зможе вибрати рослини на сайті на дану суму, а ми їх відправимо поштою або передамо вам в Москві, коли замовлення буде готовий.

Ми знаємо, що у багатьох з вас є надлишки рослин, якими ви хотіли б поділитися, помінятися, подарувати своїм друзями з інших міст, тому підготували вам невелику статтю зі своїх нотаток, спостережень та особистого досвіду відправок рослин поштою.

Давайте на початку обговоримо рослини, які ви бажаєте надіслати. Вибирайте рослини міцні з хорошою кореневою системою, заздалегідь поділені, звертайте увагу на присутність бруньок відновлення (навіть у одного виду рослин, але різного сорту бруньки відновлення закладаються по-різному). Короткі пересилання до 5 днів добре переносять практично всі рослини, а хости цього навіть не помітять. Більш тривалий строк деякі види рослин сприймуть не так позитивно, але при гарній упаковці витримають. Виходячи з нашого досвіду, до найбільш примхливим відносяться ехінацеї і шалфеи.

Час відправлення рослин. Півонії відправляються тільки в кінці літа, або восени. В інших випадках необхідно індивідуально підходити до кожної групи рослин для відправки. Немає якихось особливих обмежень для весняних відправлень, осінніх і навіть літніх, але не забувайте враховувати кліматичні особливості регіонів, щоб рослини встигли прижитися в північних регіонах восени, а також не пересохнути в зворотній ситуації, при відправленні у південні регіони. Так само дуже важлива погода, при якій ви збираєте посилку т. к. сортування пошти найбільший час відбувається в місті з якого вона відправляється.

Способи пересилки. Ми вибираємо відправлення поштою Росії – це найбільш швидка і дешева пересилання. Пробували СДЭК, але з ним постійно якісь проблеми. Це наш досвід, але ніхто не застрахований від непередбачених ситуацій. В залежності від дальності регіону одержувача постарайтеся оцінити всі ризики і вибрати раціональний. Звичайна посилка майже завжди виручає, але на далекі відстані краще перестрахуватися і вибрати або прискорену першим класом (тут є обмеження за вагою до 2,5 кг і розміром коробки), або EMS-доставка кур’єром до дверей (по відгуках наших клієнтів цей спосіб не завжди себе виправдовує). Завжди намагайтеся відслідковувати посилку за № РПЗ в чеку.

Поговоримо про найцікавіше – як упакувати рослини і укласти в коробку. Перед тим, як виробити свій алгоритм ми опитали багато квіткарів і страшенно боялися і переживали перший раз. Зараз теж переживаємо.кожен раз.чесно., але за відгуками клієнтів можемо рекомендувати наш метод. Кореневище обжимаем вологим торфом або родючою землею, потім вологим мохом сфагнумом. Він не дає торфу пересихати і має антибактеріальний ефект при цьому полегшує загальну вагу. Також можна використовувати кульки гідрогелю, ми ще не пробували з ними робити відправки, але в наступному році будемо експериментувати т. к. вже давно до нього придивляємося. Далі все поміщається в пластиковий стаканчик (обов’язково з дірочками) за розміром і щільно утрамбовується в ньому, щоб кореневище щільно сиділо «в будиночку» (можете обернути газетою і помістити в пакет, зверху замотати резиночкою, але верхівку рослини залишити зовні). Зверху, навколо рослини ми обертаємо все плівкою (рулон ми ріжемо на 2 або 3 частини для зручності), щоб нічого не бовталося і не висипалося. Потім накриваємо другим стаканчиком (теж з дірочками), якщо це можливо і з’єднуємо обидва стаканчика скотчем, або обертаємо газетою в кульок, якщо верхня частина висока. Підпишіть стаканчики білим маркером, або наклейте термоетикетку.

В коробку (можете придбати її на пошті (там є розміри S, M, L, XL), або використовувати свою) укладайте все щільно, щоб не бовталося, намагайтеся перекладати всі газетою, папером або іншим наповнювачем, створюючи «подушку» з усіх сторін. Це тільки звучить загрозливо, не хвилюйтеся, мніть папір і граючись вставляйте у всі просвіти між рослинами. Ми робимо дірочки в коробці шилом зі всіх сторін (сподіваємося, що це сприяє вентиляції повітря, але як це точно працює не знаємо).

На пошті вас попросять заклеїти коробку скотчем пошти, або самі це зроблять працівники, залежить від пошти. Ми робимо це самі вдома, щоб прискорити процес т. к. у нас багато посилок. Так само ви можете самі зареєструвати посилку, встановивши додаток на телефон або через комп’ютер. Ми завжди все реєструємо самі, тільки без зазначення ваги (його на пошті пише працівник і вираховує точну вартість посилки), тому оплачуємо все на пошті.

Після пересилання растюшки перебувають у стресовому стані, тому постарайтеся створити їм сприятливі умови для акліматизації. Можете посадити або прикопати в півтінь і накрити ковпаком з пластикової п’ятилітрової пляшки, для збереження вологи, а після того, як рослина прижилася і пішло в ріст, пересадіть з грудкою землі на постійне місце.