Сад та город

Вирощуємо суницю круглий рік: поради досвідчених садівників

Однією з найбільш смачних ягід, вирощуваних на садових ділянках, вважається полуниця. Щоліта вона радує своїх господарів ароматним урожаєм. Період плодоношення полуниці досить короткий, і вже через 3-4 тижні ягоди закінчуються. Тому деякі садівники знайшли унікальне рішення! І сьогодні я розповім про те, як вирощувати полуницю круглий рік в умовах звичайної квартири.

Основні умови квартирного розведення

Будинки полуницю можна висаджувати в звичайні квіткові горщики або коробки. Хтось використовує під розсаду щільні поліетиленові мішки. При правильно вибраному грунті, дотримання температурного, світлового режимів і правил поливу, полуниця буде успішно рости в будь-якої ємності.

Посадковий матеріал

В умовах квартири вирощують далеко не будь-який сорт полуниці. Самим грамотним рішенням буде посадка спеціальної готової розсади, підходить для домашнього розведення. Така розсада доступна для придбання в розплідниках і садівничих магазинах. Витратившись один раз на якісний посадковий матеріал, не доведеться витрачати багато часу, сил і коштів на вирощування розсади самостійно.

Перевагу слід віддати невибагливим ремонтантних сортів, здатним до плодоношення круглий рік.

Посадка домашньої полуниці

В першу чергу, необхідно правильно підібрати грунт. Я не рекомендую використовувати для цього городню землю, оскільки в ній може бути присутнім деякий кількість шкідників. Найкраще взяти суміш торфу і перліту в рівних частинах або придбати готовий субстрат в магазині.

Існує кілька способів садіння:

Необхідно вибрати будь-яку ємність середнього розміру (15-20 см в діаметрі) з обов’язковою наявністю отвори внизу для стоку зайвої рідини. На дно горщика кладуть кілька сантиметрів дренаж (керамзит, бита цегла). Потім засипають підготовлений почвогрунт. В землі я роблю поглиблення приблизно в 2-3 см, куди розміщую розсаду полуниці. Коріння розпрямляю, землю біля основи куща приминаю. Після цього рослину потрібно акуратно полити.

  • Посадка в поліетиленовий мішок

Для культивування полуниці знадобляться дуже щільні пакети діаметром 15-20 див. Розмістити їх можна як вертикально, так і горизонтально. Пакети щільно набиваю готовим почвогрунтом, потім на поверхні роблю хрестоподібні надрізи розміром 6 на 8 див. В отримані отвори готову розсаду висаджую на глибину 2-3 див. Потім кущі полуниці необхідно полити водою.

Подальший догляд

Після посадки полуниця має потребу в регулярному поливі, підгодівлі, дотримання температурного і світлового режиму.

Поливати ягоди необхідно по мірі підсихання верхнього шару грунту. Важливо не допустити утворення щільної кірки, тому землю потрібно регулярно розпушувати. Я використовую відстояну воду кімнатної температури. При посадці в пакети над поліетиленової конструкцією через кожні 50 см я встановлюю пластикові пляшки з трубками, кінці яких розміщую в землю з ягодами. Вода з пляшок поступово зволожує грунт.

Полуниця любить добре провітряні приміщення з температурою повітря 18-20 градусів. Для успішного зростання, швидкого цвітіння і зав’язування ягід рослині необхідний 14-15-годинний світловий день. При відсутності природного освітлення я використовую спеціальні лампи.

Розсада потребує поживних речовинах, тому я регулярно підживлюю полуницю. 2-3 рази на місяць вношу під рослини комплексні мінеральні добрива, а також засоби на основі заліза.

Іноді домашня розсада полуниці піддається атаці з боку шкідників. Одним з найпоширеніших паразитів є павутинний кліщ, з яким можна успішно боротися простий часниковою рідиною. У приміщеннях з підвищеною вологістю або при надмірному поливі на полуниці може з’явитися сіра гниль.

Для боротьби з захворюванням потрібно скоротити полив і обробити ягоди 1 % розчином бордоської рідини.