Квіти

Знайомтеся, розплідник ситцевий сад

Думаю не помилюся, якщо скажу, що багато любителів флоксів вже давно знайомі з цим розплідником. У ньому найбільша колекція флоксів в Росії, близько 2 000 сортів! Для порівняння, у “Північній Флорі” всього 1000 сортів різних рослин. А це дуже багато!

Але Ситцевий сад, це не тільки флокси. Розплідник пропонує і різні багаторічники, злаки, декоративні і плодові дерева і чагарники, хвойні, суницю

Розплідник працює близько 20 років. Я сама пам’ятаю його дуже давно. Раніше пункт видачі і магазин були набагато ближче до мого дому, і зовсім поруч біля будинку моєї подруги! Я пам’ятаю, що у них купувала. Але все тече, все змінюється. Змінюються наші потреби і пріоритети(я близько десяти років практично не брала нічого нового для свого саду). Змінюються постачальники, закриваються, переїжджають, змінюють асортимент

Але все-таки земля кругла, а наш світ дуже тісний. Влітку мені попався на Дзене цікавий канал, я почала його читати і зрозуміла, чому назва мені так знайомо!Зайшла на сайт розплідника і знайшла багато для себе цікавого, а головне, на що я завжди дивлюся, у них є самовивіз. Можна перевірити якість матеріалу перед тим, як забрати його. Якщо приходить посилка або приїжджає кур’єр, як правило, виправити вже нічого не можна,і починається тяганина із претензіями. А самі знаєте, з живим товаром всяке може бути

Природно, ми розговорилися. завжди цікаво про нові (старі) місця, де можна купити рослини. Виявилося,що Ситцевий сад, хоча в це важко повірити, – це невелике сімейне підприємство. Я попросила Олену, одну з господинь розплідника, розповісти про нього докладніше, ось її розповідь:

Валентина Яківна Сурікова -колекціонер і селекціонер флоксів та інших рослин, одна з господинь розплідника Ситцевий Сад

Наш розплідник виник з приватної колекції рослин. Мої батьки жили довгий час у Магадані. Мама, Валентина Яківна Сурікова, примудрялася навіть на вічній мерзлоті виростити величезні врожаї овочів і у неї були прекрасні квітники. Навіть дині і кавуни були в теплиці. Руки у неї дійсно “зелені”.

Коли вони перебралися до мене сюди, то, зрозуміло, відразу постало питання купівлі дачі. Ну куди ж без неї!))) Перший ділянку було трохи більше 20 соток недалеко від Киржача. Там і була закладена величезна колекція квітів

Я в той час активно займалася бізнесом, і все це зростаюче розмаїття називала звисока “бур’янами”. Був такий гріх. Я абсолютний технар за образом мислення і освіти (авіаційний універ).

І єдине, що мене особисто об’єднувало з цими насадженнями – це те, що я їх возила)))

В буквальному сенсі: маму за рослинами, рослини до мами. Поступово якось настільки звикла, що вони є в моєму житті, що стала активно цікавитися. З каблуків спустилася в кеди, замість довжелезних нігтів з’явилися рукавички і “колгоспний” засмага)))

А оскільки я не вмію чимось займатися в півсили, то дуже швидко нам стало мало місця. Ми вирішили переїжджати на нові площі. У Володимирській області до того часу було якось туго з продажем земель, зате вони підвернулися в Ярославській.

Ну і ось ми вже власники наділу трохи більше гектара з грифом “сільгосп призначення”. В думках малювалися затишний будиночок з колод стінами, гобелени, заходи біля багаття, аромати доглянутих квітників.

Ага, куди там. Наша держава – саме “лояльний” до дрібному і середньому бізнесу держава в світі. Щоб щось зробити – це кожен раз прямо як виграти війну! Поки бурили свердловини, проводили електрику, пропадали на будівництві, запал трохи згас.

Але найскладнішим виявився момент підбору кадрів. У мене працювали і місцеві, і узбеки, і приїжджі з “братніх республік”. Виявилося, що краще ніж ти сам, не зробить ніхто. Згадую, як одного разу працівник підсмикнув всі бирки з колекції лілійників: “Вони ж торішні!” Прижилася одна-єдина дівчина з Молдавії. Але й вона в минулому сезоні не приїхала з-за пандемії.

Ось так і крутимося втрьох. Ми з мамою возимося з рослинами. Сайтом і листуванням займаюся я сама. Чоловік поливає, косить, буд. Коли нам пишуть “передайте подяку всьому вашому колективу” і думають, що тут людина 20 працює, ми посміхаємося

В маточниках на землі сидять флокси, хости, трохи астильби (їх виводимо з асортименту), примули і цілий ряд інших багаторічників: дзвіночки, герані, баптизии, півонії, нивяники і т. д.

Черенкуем чагарники, але дуже вибірково: частина бузків, бульбоплоди, спіреї і дещо ще.

Велика частина чагарників і хвойних – це закуплений матеріал для підрощування.

Зараз вирішили трохи змінити структуру колекції.

Відмовляємося від дуже примхливих рослин, йдемо від зовсім вже поширених і дешевих. Залишаємо тільки ті, які подобаються нам самим.

Все, що продається в нашому інтернет-магазині – це контейнерне вирощування. Зараз ці рослини сплять під снігом в опущених грядках.

Незважаючи на те, що я отримала ландшафтне освіта, квітники у нас досі не розбиті – все росте строго за алфавітом по культурам. Інакше не виходить ніяк: або виробництво. або краса. І як відомо, швець вічно без чобіт. Не вистачає часу, рук, сил.

Для того, щоб розтягнути трохи сезон і розвантажити себе влітку збудували велику поземное сховище. Туди закладаємо на зимівлю коріння ОКС і видаємо їх навесні, розбавляючи привезеними новинками.