Психологія

Як відносини з матір’ю впливають на особисте життя жінки?

Мама – ключова фігура в житті дитини, особливо в житті дівчинки. Виховання матері впливає на майбутні відносини і вибір партнера дівчата? Давайте розглянемо 4 типи матерів і дізнаємося це!

Вже давно всі знають: хочеш зрозуміти, з якою жінкою чоловік захоче мати стабільні відносини – варто подивитися на його матір. А як йдуть справи з жіночим вибором? І наскільки постать мами впливає на вибір партнера?

Безумовно, мати – це ключова фігура в житті кожного з нас. Підростаючи, дівчина мимоволі переймає у неї життєві установки і цінності, стиль поведінки і смакові пристрасті. А ще – вона прагне знайти партнера, поруч з яким у неї будуть виникати ті ж почуття, що і в дитинстві. Адже у ранньому дитинстві ми не замислюємося, наскільки вдалий чи невдалий стиль виховання, вибраний мамою. Навіть якщо поряд з нами дуже токсична мати, ми пристосовуємося до її манері поводитися з нами. Ми просто відчуваємо себе поруч з нею захищено і безпечно. Саме це почуття безпеки потім ми шукаємо у потенційного партнера – навіть якщо зі сторони здається, що відносини з ним руйнівні.

Розберемося схожі в різних типажах мам і спрогнозуємо, яких чоловіків будуть вибирати їх дочки.

Тип 1

Пренебрегающая мати

Така мати щиро переконана, що не варто потурати примхам дитини. Мовляв, донька повинна сама вміти заспокоюватися, якщо розридалася серед ночі, а коли стане трохи дорослішою – вирішувати свої проблеми самостійно. Вона може демонструвати, що у неї багато інших дуже важливих справ (робота, хобі, чоловіки), а дочка в списку пріоритетів стоїть десь в кінці.

Вибір доньки. Ймовірно, дівчинка підросла буде звертати увагу на чоловіків недоступних (наприклад, одружених) або на таких, для яких стосунки з нею також не будуть значитися номером один в списку життєвих пріоритетів. Наприклад, вона буде прагнути створити відносини з чоловіком, повністю захопленим своєю роботою або проводять весь свій час за комп’ютером, в тренажерному залі або в компанії друзів.

Тип 2

Непослідовна мати

Така мама сьогодні душить в обіймах, а завтра суворо вичитує за безневинну витівку. Вона з легким серцем залишає доньку на піклування бабусь-дідусів, з’являючись раз на півроку з цілою горою подарунків. Дівчинка ніколи не знає, що їй чекати від мами за принесений зі школи «незадовільно»: стусанів і образ або втішного походу в кіно.

Вибір доньки. Звикла до «емоційним гойдалок» дівчинка, швидше за все, вибере собі чоловіка, з яким теж буде непросто. Наприклад, з алкоголіком, який в моменти просвітлення буде носити її на руках, а коли йде в запій – б’є або ображає. Так само як непослідовна мама, він буде сьогодні люблячим і турботливим, а завтра – відстороненим і байдужим.

Тип 3

Обесценивающая мати

Мама щиро вважала, що похвала і компліменти тільки розбалують доньку. Ні хорошу поведінку, ні відмінні оцінки в школі не були приводом сказати ласкаве слово або пишатися своєю дитиною. Дівчинка в дитинстві постійно відчувала, що вона недостатньо хороша. Що вона не заслуговує любові своєї мами.

Вибір доньки. Дівчинка, що росла з такою мамою, ризикує зав’язати відносини з абьюзером – з тим, який буде вселяти їй почуття провини за все, що відбувається навколо. Вона буде сприймати як належне той факт, що її не цінують, критикують, вимагають від неї «добре поводитися». Звичка заслуговувати любов (а не приймати її як безумовність) буде супроводжувати її постійно.

Тип 4

Мати-квочка

Мама, постійно опекающая свою дочку, вважає, що її дитина буде в безпеці тільки під її крилом. Будь-які проблеми, що неминуче виникають з дитиною на різних етапах дорослішання, вона вирішує сама. Сварки з іншими дітьми, взаємини з учителями, вибір хобі або спортивної секції – все це мама бере на себе. Доньці ж залишається тільки безмовно підкорятися.

Вибір доньки. Таке виховання призводить до інфантилізму, до звичкою дівчинки знаходити того, хто зможе взяти на себе всі її проблеми та їх вирішення. Дуже часто інфантильні дівчата шукають собі багатого чоловіка або того, хто набагато старший. У підсумку ризикують потрапити в руки домашнього деспота, який буде не стільки виконувати всі її забаганки, скільки тотально контролювати кожен крок.

Чому важливо згадати відносини з мамою, вибираючи собі пару?

Ми не можемо змінити минуле, помилки і прорахунки своїх батьків. Але можна зробити так, щоб огріхи материнського виховання не впливали негативно на нашу доросле життя. У вас не клеяться стосунки з чоловіками, ви постійно вибираєте тих, з якими нещасливі? Спробуйте проаналізувати своє дитинство і фігуру матері, це можна зробити самостійно або з допомогою психолога. Можливо, ви зрозумієте, які допускала помилки мама і зможете нейтралізувати їх вплив на своє життя.