Психологія

Як відносини з батьком впливають на особисте життя жінки?

Давно відомо, що взаємодія з батьком впливає на відносини і вибір партнера дівчини. Але треба розібратися, яка модель поведінки була у вашого батька. Про це Читайте нижче!

Ще в дитинстві, спостерігаючи за відносинами мами і папи, дівчинка вперше дізнається про те, як вони повинні будуватися. Причому в ранньому віці дитина не вміє критично мислити. Тому взаємовідносини двох найулюбленіших йому людей він сприймає безоценочно. Але не менш важливо і те, як будуються стосунки дівчинки з її батьком. Адже з них виростає її уявлення про себе, про ту роль, яку в її житті грають чоловіки.

Уявлення про своєї жіночності

Тато має звичку хвалити доньку, називає її «моя красуня», помічає її нове платтячко чи зачіску? Напевно дівчинка виросте самодостатньою, впевненою в своїй жіночій чарівності і привабливості. Навіть якщо вона зустріне хлопця, який буде знецінювати її, вона напевно не буде знаходитися поряд з ним довго. Адже тато ще в дитинстві дав їй зрозуміти, що вона гідна захоплення і поваги!

Якщо ж батько ігнорував її, різко критикував її зовнішність, дівчина ризикує і в дорослому віці страждати від комплексів. Можливо, вона буде несвідомо вибирати жорстких партнерів: увага і турбота їй здаватися підозрілими, а компліменти – незаслуженими.

Слабохарактерний батько-невдаха

Мама в процесі виховання відповідає за емоції і почуття, тато – за вміння ставити перед собою цілі і досягати їх. Дівчинці важливо бачити перед собою приклад чоловічої успішності і самостійності. Якщо ж тато безвольний підкаблучник, дівчинка несвідомо почне вирощувати в собі лідерські, «чоловічі» якості. Адже вона вбере з дитинства: сподіватися можна тільки на себе, чоловік не може бути опорою. Як результат – вона буде притягувати слабохарактерних та інфантильних чоловіків. Тих, кого треба рятувати, опікати, тягнути на своєму горбу. Чи варто говорити, що в їх союзі роль лідера буде належати саме жінці?

Владний тато

Інша крайність – деспотичний або дуже владний батько. З тих, у кого вдома всі ходять «по струнці», виконують всі його вказівки і навіть не думають перечити. Швидше за все, він вселить дівчинці з дитинства, що справжнє призначення жінки – це сім’я і діти, що чоловік завжди правий і їй треба коритися. Якщо дівчинка росте слухняною, вона напевно швидко вискочить заміж, ризикуючи стати здобиччю домашнього тирана, який буде самостверджуватися за її рахунок. Якщо ж у сім’ї підростає маленька бунтарка, стосунки з хлопцями обіцяють бути складними: при будь-якому натяку на тиск з боку чоловіка вона буде бачити спробу контролювати її дії і почуття. Дуже чуйна реакція навіть на натяк на пресинг ускладнить відносини.

Гіпердбайливий тато

Звичайно, батьки намагаються опікати свою дитину, але якщо батько має звичай вирішувати за дівчинку все, при будь-якому натяку на проблему тут втручається, дівчинка може зрости інфантильною. У чоловікові вона буде бачити скоріше не партнера, а засіб, за допомогою якого можна позбутися від будь-яких життєвих негараздів, зваливши їх на його плечі. Вона не буде сприймати той факт, що чоловік іноді може бути не дуже багатим, що у нього на роботі виникли негаразди. Вона, як примхлива дівчинка, буде вимагати задоволення всіх своїх бажань.

Якщо дівчинка росте без батька?

Це не таке вже й рідкісне явище в наші дні, адже нерідко чоловік, розлучившись з дружиною, припиняє відносини і з донькою. В цьому випадку є ризик, що у дівчинки складуться нереалістичні уявлення про стосунки. Наприклад, вона буде схильна ідеалізувати чоловіків, вимагати від майбутнього партнера досконалості у всьому, або ж просто буде боятися відносин з чоловіками. З’являється тільки по святах тато може поселити в ній думка про те, що любов чоловіка і його увагу треба заслужити чимось видатним: сексуальністю, успішністю або чимось іншим. Важливо, щоб в дитинстві у дівчинки була чоловіча фігура, яка могла б замінити образ батька, дідусь, дядько, тренер у спортивній секції. Тобто, був би чоловік, з яким вона могла б взаємодіяти, вибудовувати певні моделі взаємовідносин.