Психологія

Переваги сім’ї. Чому я «топлю» за родину?

Психолог – це не той фахівець, який може нав’язувати своїм клієнтам власні уявлення про те, як треба жити, а як – не можна. Тому я ніколи не буду вмовляти завзятих прихильників холостий життя, знайти собі пару. Або, навпаки, вселяти думку про те, що розлучення – це те саме, що потрібно людині. Кожен має право робити власний вибір, а вже завдання психолога – допомогти людині знайти душевний комфорт, якими б не були її переконання.

Але, звичайно, як будь-яка людина, у мене є власні переконання про те, варто чи не варто заводити сім’ю. Моя відповідь – однозначно, варто! Поясню, чому це так важливо з психологічної точки зору.

Передбачуваність знижує рівень стресу

Коли дві людини знаходяться у вільних відносинах, вони обидва не знають, що буде завтра. Хтось може раптом вирішити порвати з партнером, і розрив буде «оформлений» однією-єдиною фразою: «Я тебе кидаю». Його партнеру доведеться заново, по цеглинці вибудовувати своє повсякденне життя: міняти спосіб проведення дозвілля, ставити перед собою інші цілі, зрештою, шукати нового супутника або супутницю. Непередбачуваність змушує постійно сумніватися в завтрашньому дні, програвати в голові різні, далеко не найприємніші сюжети. Звідси – постійний стрес, невпевненість у собі і своєму майбутньому, нарешті, комплекси і тривожність. Якщо ж люди перебувають в офіційних відносинах, вони більш врівноважені. Їх майбутнє більш-менш передбачувано, а тому – стресів набагато менше.

Емоційний зв’язок запобігає депресії

Перебуваючи поруч із близькою людиною, завжди можна розраховувати на його увагу і готовність вислухати, поспівчувати, допомогти. У благополучній родині так і відбувається: можна прийти додому і поскаржитися на погане начальство або безсовісну подругу. Таким чином, людина має можливість висловити свої думки і почуття. Якщо ж вам не перед ким висловитися, їх доводиться тримати при собі, пригнічувати. А адже пригнічені негативні емоції нікуди не зникають, вони просто затаюються, отруюючи розум і навіть шкодячи тілу. Психосоматика, виникнення хвороб тіла на тлі психологічного дискомфорту – це як раз про це. Так само, як і депресія, яка часто переслідує тих, кому не з ким поділитися наболілим.

Зворотний зв’язок підвищує самооцінку

Добре знати про себе, що ви – розумний, вольовий або цілеспрямована людина. Здорово, якщо ви отримуєте підтвердження своєї значимості на роботі або в колі друзів. Але біда в тому, що будь-яка невдача, провал будь здатні здорово похитнути вашу самооцінку. Адже ніхто на роботі не буде вас приймати безумовно, навіть після серії провалів все одно вважати вас цінним і важливим для компанії. У сім’ї ж безумовне прийняття – одне з головних умов гармонійних відносин. Так, ваш партнер знає, що у вас купа недоліків, що ви інколи буваєте і не дуже розумні, і не дуже цілеспрямовані. Але його фраза: «Нічого, ми впораємося, ти ж такий сильний! » здатна відродити вас з попелу, як птах Фенікс.

Командна гра створює зону безпеки

У сім’ї, як у командних видах спорту, існує взаємодопомога і командна гра. Тобто, якщо ви сьогодні не встигаєте забрати дітей з дитячого саду, ваш партнер може вас підстрахувати. Якщо ви захворієте, ви упевнені: буде кому і збігати в аптеку, і чай з лимоном подати. Сімейний людина відчуває себе більш захищеним і в побутових питаннях, і в психологічному плані. Він знає, що його партнер прийде на виручку, захистить і буде грати на його стороні у конфліктах із зовнішнім світом. До речі, це також важливо для тих, хто прагне побудувати кар’єру або самореалізуватися в інших сферах. Він може делегувати частину своїх обов’язків партнеру, а наступного разу – він сам підставить плече.

А якої думки дотримуєтеся Ви? Хочете створити сім’ю або віддаєте перевагу жити холостяцьким життям? Поділіться своєю думкою в коментарях!

Дякуємо за лайк і підписку на мій канал

Ви можете отримати знижку 10% на книги

Буду радий бачити вас на моєму каналі YouTube

Також ви можете прочитати ще кілька моїх статей: