Космічне

Найближча зірка до землі і скільки летіти до неї

Часто виникає питання, яка зірка найближча до . Зрозуміло, Сонце – це найближча до нас зірка. Більш того, це головне світило, навколо якого рухається наша планета.
Зараз вже відомо, що відстань до Сонця становить 149,6 млн км. до Речі, саме це відстань, правда, округляючи до 150 млн км, приймають за одну астрономічну одиницю.

Як називається найближча до Землі зірка?

Насправді, вище поставлене питання можна переформулювати так: яка зірка найближча до Сонця? Оскільки саме воно і є нашим першим зоряним сусідом.
Слідом за ним в списку сусідів значиться Альфа . А відстань до цієї зірки 4,37 світлових року. Але все не так просто, як здається. Бо як Альфа є зоряною системою, що складається з двох головних компонентів: А і В. Як виявилося, вони рухаються навколо спільного центру мас. В результаті цього руху їх віддаленість від змінюється. Таким чином вони по черзі стають то ближче, то далі від нас.

Більш того, Альфа має третій компонент, який розташований окремо від основних світил. Зараз на небі ця зірка і є найближчою до нашої планеті.

Отже, найближча до нас зірка називається Проксимой .
Варто відзначити, що Проксима Центавра – . Також обертається навколо загального центру мас, але із-за віддаленого розташування здійснює оборот за 500 тисяч років. А значить, приблизно через тисячу років світило піде від Сонця. І Альфа Центавра (А і В) стане найближчою до зіркою.
Як встановили вчені, відстань від нас до Проксими становить 4,244 світлових року. Що більше відстані від Землі до Сонця в 270 тисяч разів!

Проксима Центавра (одна із самих маленьких зірок)

Скільки летіти до найближчої зірки

Завдяки використанню методу , астрономи змогли визначити скільки світлових років до найближчої зірки. Як вже було зазначено, її ступінь віддаленості дорівнює 4,244 світлових року.
На жаль, на даний момент польоти в космосі мрія людини. Можливо, у перспективі ми зможемо освоїти космічний простір також, як наше рідне небо. На даний момент ведуться роботи і вивчення, будівництво спеціальної техніки та багато іншого. Однак так і манить нас таємничими і безкрайніми просторами.

Хоча якщо уявити, що ми летимо прямо до Проксиме Центавра зі швидкістю 100 км/год, то ми витратили б на таку подорож майже 50 млн років. Що, як ви розумієте, просто неможливо.
Власне кажучи, тому поки вчені змогли розрахувати лише скільки років буде летіти до найближчої зірки промінь світла. Як виявилося, відстань до Проксими Центавра сонячний промінь долає за 4,2 світлових роки.

Одна найближча до Землі зірка

Але ж існують і інші світила, які розташовуються недалеко від Сонячної системи.
Отже, найближчі зірки:

Насправді, відстань від до зірок та інших космічних тіл людині дуже складно уявити.
Правда, ми багато дізналися про пристрій Всесвіту, звичайно, не всі. Проте вже достатньо для того, щоб ми могли визначати відстані до інших об’єктів.

Як відомо, найближча зірка до це Сонце. За ним слідує світило Проксима Центавра, яке незабаром поступиться місце Альфі Центавра. Ймовірно, через тисячі років зоряна карта неба зміниться, так як все в світі рухається. І, можливо, інша зірка стане ближче до нас.