Психологія

Чому погано бути занадто гарною?

Іноді, щоб досягти якогось успіху в житті, потрібно відучитися від звички бути гарною і правильної дівчинкою. Адже часто люди, які знаходяться поруч з нами, можуть почати витирати ноги об нашу надмірну доброту і лагідність. Так можна перестати бути занадто гарною? І якщо так, то з чого почати? Давайте розбиратися!

Ви завжди вважали себе гарною і правильною. У вас багато подружок, які люблять з вами спілкуватися. Ви не скандали, допомагаєте ближнім, старанно виконуєте свою роботу і радієте, коли інші влаштовують своє особисте життя (будують кар’єру, роблять милі дурниці). Ось тільки чомусь жити такій гарній дівчинці дуже несолодко. . .

Синдром хорошої дівчинки

Швидше за все, він з’явився у вас ще в дитинстві. Можливо, ваші батьки були надто суворі до вас, вимагали високих досягнень і в навчанні, і в спорті, і в рукоділлі. А, можливо, навпаки: не помічали ваших зусиль зовсім. І єдиний спосіб завоювати їх любов, як вам здавалося, було стати незамінною і безвідмовної.

Хороша дівчинка прагне відповідати вимогам оточуючих. Вона не вимоглива до людей, завжди може увійти в положення, допомогти, поспівчувати. Вона не вміє відмовляти, навіть тоді, коли це йде врозріз з її інтересами. Перш ніж висловити свою думку, вона послухає інших: їм видніше!

Якщо чоловік побіжно скаже, що короткі шорти – це вульгарно, вона викине свої улюблені шортики. Якщо подруга візьме в борг гроші і не буде повертати, вона не стане дошкуляти її питаннями про борг, навіть якщо сама опиниться на мілині.

Чому бути хорошою дівчинкою шкідливо?

 • Вона боїться впускати у своє життя щось нове. Раптом комусь це не сподобається, чи в неї нічого не вийде?
 • Вона ні за що не дасть відсіч хаму або набридливої особи, навіть якщо її особисті кордону грубо порушені.
 • Вона робить щось не тому, що їй це подобається, а з почуття обов’язку. А потім дивується, чому це заняття не приносить йому ніякої радості.
 • Вона – легка здобич для маніпулятора. Хто завгодно з оточення може спекулювати на її почуття провини і прагнення отримати похвалу.
 • Вона постійно нищить себе тим, що недостатньо хороша. Вона прагне бути ідеальною, витрачає на це багато енергії і внутрішніх ресурсів. Не досягаючи результату, впадає в тугу і депресію.
 • Вона – потенційна клієнтка психолога. Причому, чим раніше вона звернутися до нього за допомогою, тим легше їй буде уникнути важких наслідків через розчарування в собі і в світі.

Безрадісна картинка, правда?

Бути гарною для когось- це виснажлива праця, невдячний і даремний. Адже обов’язково знайдеться щось, що не сподобається оточуючим: хода, родимка на щоці, зростання або освіта. Так, може, пора позбутися синдрому хорошої дівчинки і постаратися бути гарною не для оточуючих, а для самої себе?

Як перестати бути гарною?

Робота над собою займе певний час, приготуйтеся до цього. Зміни почнуться поступово, спочатку будуть невдачі і зриви. Але одного разу вранці ви прокинетеся і зрозумієте, що у вашій душі оселився світ. Що ви стали краще ставитися до себе, перестали займатися самокопанням і самокатуванням.

 • Перед тим, як виконати чиєсь прохання, подумайте: «А я це хочу робити? Мені це приємно? Це не йде врозріз з моїми планами, можливостями або переконаннями? ».
 • Якщо ви не хочете робити те, що від вас очікують, навчіться вимовляти вголос фразу: «Ні, мені це не підходить». Уміння сказати «ні» – важливий навик, розвивайте його!
 • Якщо у спілкуванні з людиною ви відчуваєте дискомфорт, фізичний або психологічний, подумайте: що є його причиною? Можливо, він занадто безцеремонний, дуже близько стоїть або говорить те, що вам неприємно чути? Є ймовірність, що він порушує кордони вашої особистості. Постарайтеся звести спілкування з ним до мінімуму. А якщо це неможливо, використовуйте фрази: «Я не хочу це обговорювати», «Я не буду відповідати на ці питання», «Мені не подобається твій тон» і так далі.
 • Підвищуйте свою самооцінку. Немає жодної людини, у якої б не було якостей, якими він міг би пишатися. Перерахуйте як мінімум п’ять своїх позитивних рис. Наприклад, ви добре готуєте, вмієте грати в шахи, чудово співаєте і так далі. Так, у вас є недоліки, над якими ви працюєте. Все це говорить про те, що вас є за що любити і поважати!
 • Визнайте свої негативні емоції. Вони абсолютно нормальні і природні. Це нормально, коли ви злитеся, боїтеся або ображаєтеся. Замість заборони на негативні емоції постарайтеся вивчити їх, зрозуміти, коли вони виникають і як змінити звичні ситуації так, щоб ці емоції не заважали вам жити.

Можливо, Ви впізнали себе в описі “хорошої дівчинки”. Якщо так, то поділіться в коментарях своєю думкою про те, чи варто завжди бути гарною?

Дякуємо за лайк і підписку на мій канал

Ви можете отримати знижку 10% на книги

Буду радий бачити вас на моєму каналі YouTube

Також ви можете прочитати ще кілька моїх статей: