Космічне

Чим є місяць і з чого вона складається

Часто багато хто задається питанням, наша Місяць це планета або зірка? Звичайно, вчені давно це визначили.
Сьогодні навіть ледачий знає, що Місяць є природним супутником нашої планети. Причому єдиним і, можна сказати, неповторним.

Власне кажучи, природний, тобто створений природою . А супутник, бо здійснює рух навколо , і разом з нею навколо Сонця.

Насправді, супутник не відноситься ні до зірок, ні планет. Це великий кам’яний шар, який слід за нашою рідною планетою. Зараз встановлено, що місячний розмір поступається земельного в кілька разів.

Чому Місяць, планети і зірки не одне і теж

Хоча Місяць із зіркою і планетою є космічними об’єктами, їх природа і життя відрізняються один від одного. Так, це об’єкти, що обертаються і мають рух, але воно різне.
Зауважте, що крутиться не тільки по своїй осі, але і навколо Сонця. Це властиво планет. Так влаштована . Як мінімум, тому супутник не може бути планетою.
Те ж відноситься до зоряних тіл, вони не обертаються навколо планет. Більш того, у них, на відміну від всіх інших об’єктів, що відбуваються термоядерні реакції. Відповідно, Місяць ніяк не може бути зіркою.

Цікаво, що Місяць займає друге місце по яскравості, звичайно, для земної спостереження. Першим, безумовно, є Сонце. Головним чином, це обумовлено тим, що супутник Землі знаходиться в безпосередній близькості. Адже завжди поруч з нами світить наша головна зірка і поблизу блищить супутник.

Вивчення Місяця

За даними вчених, супутник нашої планети з’явився близько 4,51 млрд років тому. Найімовірніше, саме в той час сталося зіткнення з іншою планетою, яка розлетілася на скалки. А під впливом гравітаційного стиснення сформувався шар. Який, у свою чергу, притягається силою земного тяжіння.

Що важливо, Місяць є позаземним астрономічним тілом, на якому вперше побувала людина.

Крім того, її вивчення і дослідження триває вже давно і до цих пір. Між іншим, отримано багато інформації. Наприклад, відомо, що складається супутник з кори, чотирьох шарів мантії та ядра. Також виділили перехідну зону, яка розділяє ядро від мантії. А ось місячна поверхня оповита реголитом, такий пилом і скельними уламками, які залишаються після зіткнень з метеоритами.

На основі множини робіт і досліджень, очевидно, що питання Місяць це планета або зірка, є один розумний відповідь. Ні те, ні інше.