Психологія

5 причин, чому сім’я все ще в тренді

Чи Модно бути зразковим сім’янином, коли наше суспільство все частіше пропагує свободу та незалежність? Як можна поєднати ці, здавалося б, несумісні речі? Давайте розбиратися!

Незважаючи на те, що в сучасному суспільстві все більше заохочується індивідуалізм і свобода, сім’я і сімейні відносини знову стали трендом. Чому саме зараз, коли ступінь особистої свободи мало не прирівнюється до життєвого успіху, знову на перший план виходять сімейні цінності?

Сімейний людина не самотній

Самотність стало бичем у нашому постмодерному світі. Можна скільки завгодно придумувати собі симулякри у вигляді комп’ютерної реальності, але факт залишається фактом: людина – це істота соціальна. І йому важливо мати близькі емоційні стосунки хоча б з ще однією людиною. Інакше – депресія, тривожність і навіть фізичні хвороби. Родина, навіть якщо в ній є проблеми (а в якій родині їх немає? ) навіть почуття спільності, відчуття того, що ти не самотній у цьому світі.

Сімейний людина має «жилетку» під боком

У нашому світі культивується емпатія: через соцмережі і екрани телевізорів нам пропонують поспівчувати вимираючим ведмедикам або голодуючим на іншому кінці планети. Але коли виникає необхідність того, щоб поспівчували особисто вам, раптом може виявитися, що емпатію не готові виявляти не те що передплатники в Фейсбуку, але навіть колеги чи сусіди по сходовій клітці. А адже іноді, коли виникають проблеми, людина потребує тільки в одному: розради. Щоб хтось вислухав, втішив, утер сльози. Таке безумовне прийняття, без критиканства або «аналізу помилок» здатні виявляти лише найближчі люди.

Сімейний людина більш гнучкий

Є така сучасна професія – парламентер. Це людина, яка комунікує з іншими людьми або компаніями, знаходить компроміси, допомагає досягти консенсусу. Дивно, але відмінний парламентер повинен володіти тими ж якостями, що і людина, яка проживає в сім’ї. Тобто, він повинен уміти вивчати потреби іншого, чітко розуміти обов’язки сторін, розставляти пріоритети і знаходити компроміси. Сімейне життя допомагає кожному з нас стати таким переговірником.

Сімейний людина краще справляється з вихованням

Протягом більш ніж 40 років дослідники вивчали вплив повної/неповної сім’ї на становлення особистості. Підсумок цих досліджень – людина, що виросла під одним дахом з мамою і татом більш соціалізована. Він розуміє, як будуються стосунки, як вести себе з протилежною статтю, як реагувати на ті чи інші проблеми. Папа вчить сина брати на себе відповідальність, мама – висловлювати свої почуття. Так, самотній батько здатний виростити дитину гідно, але йому на це доводиться витрачати більше енергії і сил. Тому одна з причин того, що сім’я стала трендом в тому, що сім’я дозволяє людині вирости більш самодостатнім.

Сімейний людина впевнена в завтрашньому дні

Ще років сто тому життя текла набагато повільніше, була більш передбачуваною. Зараз же події миготять, як скельця в калейдоскопі. Ви можете в один день залишитися без роботи, можете різко збідніти або прокинутися у зовсім іншій країні. Непередбачуваність майбутнього породжує страхи і тривожність. Сім’я ж є острівцем стабільності, ви знаєте: ввечері у вас буде гаряча вечеря, у вихідні – похід в кінотеатр, на свята – застілля з родичами.